Diskusní téma: Rajčata bez chemie - pokus 2

Datum 09.05.2013

Vložil Olda

Titulek bio rajcata

Odpovědět

Rajce bez chemie?? Ja to ani jinak nepestuju... do diry hodim trosku granulovy organic NPK z trusu zvirat, zamulcuju slamou a necham rust, jen zastipuju a vyrovnavam kolem tycky... neni potreba okopavat, neni potreba zalivat, pude pod mulcem je i po 14 dnech vedra mokra a jen sbiram, na podzim sousedi uz maju plisen, diky mulcu kterej je z vrchu suchej se mojim dari dycky dele :) GL

Datum 16.02.2013

Vložil dubi

Titulek bio rajciny

Odpovědět

V roku 2012 nebolo potrebné striekat. Pocasie bolo ideálne. Na 30 rastlinach som dopestoval 150 kg bio rajcin. Bonset, tipo, tornado, dagmar, start a vlastne. Spodne listy som odstranoval. Koliky som dal 2,5m a boli kratke.

Datum 09.06.2012

Vložil Mr Big

Titulek Pěstování BIO rajčat

Odpovědět

Nejsem zarytým příznivcem bio pěstování, ale veškeré pokusy s možnostmi pěstování rajčat bez chemie mne zajímají. Pokud jde o Váš pokus, tak obdivuji jeho rozsah (množství zkoušených odrůd). Galerie fotek se mně moc líbí. Jinak je pochopitelné, že výsledky za loňský rok nemohly prakticky nic ukázat, protože v převážné části ČR byl tlak plísně bramborové vzhledem k počasí minimální (i když jsem již počátkem srpna viděl na Jesenicku totálně zničené rostliny rajčat plísní). Podle fotek se mně zdá, že na žádných rajčatech jste plíseň bramborovou ani neměli (spíš to na listech byla septoriová skvrnitost).Teď dotaz: Pokračujete v těchto pokusech i letos, případně zkoušíte nějaké altenativní způsoby ochrany proti plísni bramborové (použití měděného drátku apod.?

Doporučujeme : Pelargonie